0

SERIJA A: Udineze bliže opstanku, Empoli mu diše za vrat! (VIDEO)

Objavljeno: 12.05.19 u 17:10

Udineze je napravio veliki korak ka opstanku u ligi. Pobedili su gosti Frosinone rezultatom 3:1. Empoli je u uzbudljivoj završnici slavio protiv Sampdorije 1:2

Frosinone – Udineze 1:3

Frosinone je već viđen u drugoj ligi i meč 36. kola protiv Udinezea za domaćina nije imao rezultatsku težinu. Ekipa iz Udina rešila je meč već u prvom poluvremenu i krupnim koracima zakoračila ka opstanku u ligi.

Poveli su gosti već u 11. minutu. Stefano Okaka je završio prelepu solo akciju odličnim udarcem iz šesnaesterca. Loptu je pokušao da zaustavi čuvar mreže domaćih Frančesko Bardi, ali njegovi napori nisu bili dovoljni da je zaustavi. Nakon primljenog pogotka razbudili su se domaći imali nekoliko dobrih prilika ali se golman gostiju Huan Muso odlično pokazao. Samir je odličan bio nakon centaršuta u 41. minutu šutirao je uz levu stativu i duplirao prednost gostiju. Stefano Okaka je četiri minuta kasnije trećim golom za Udineze rešio utakmicu pre odlaska na poluvreme. Odlično ga je pronašao Kevin Lasanja.

U nastavku su obe ekipe napadale i imale nekoliko izglednih prilika ipak mreže su mirovale. Najozbiljniju priliku za domaći tim imao je Luka Paganini u 75. minutu. Ispratio je perfektan pas. Oprobao se iz blizine, a Muso je odlično reagovao. Konačan rezultat i počasni pogodak za domaće delo je Federika Donisija koji je bio najviši u skoku i uspešno je glavom savladao Musu.

Sampdorija – Empoli 1:2

Empoliju je trebala pobeda da bi nastavio da sanja opstanak, a do nje su i došli. Nakon uspavanke u prvom poluvremenu drugo donosi dosta uzbuđenja. Dijego Farijas je primio loptu u šesnaestercu, uspeo je brzo da reaguje i savlada golmana domaćeg sastava. Lorenco Toneli je grubo reagovao u 74. minutu, oborio je protivničkog fudbalera a Danijel Doveri pokazao je na belu tačku. Frančesko Kaputo je pucao po sredini, a Emil Audero je odbranio. Đovani Di Lorenco došao je do odbitka i poslao loptu uz desnu stativu za 2:0. Fabio Kvagljarela je u 91. minutu iskoristio priliku sa bele tačke i smanjio na 1:2.