0

PRIMERA: Valensija hoće u LŠ i preko prvenstva, Sevilja nije mogla do pobede u Madridu

Objavljeno: 12.05.19 u 20:23

Završeno je pretposlednje kolo u španskom šampionatu.

Veliki preokret desio se u borbi za poziciju broj četiri.

Na njoj se nakon 37 odigranih utakmica u Primeri nalazi ekipa Valensije koja je na ‘Mestalji’ porazila Alaves. Gosti iz Vitorije su poveli u Valensiji nakon kornera u 12. minutu kada je Džoni centrirao na prvu stativu gde je lepo istrčao Navaro i glavom poslao loptu u mrežu.

Domaćin je na vreme stigao do izjednačenja, u 29. minutu posle velike greške Duartea koji je dugu loptu jednog od igrača Slepih miševa pokušao glavom da doda do golmana Pašeka, ali je pas bio kratak što je iskoristio Soler i postigao prvi gol za Valensiju danas. Pet minuta kasnije uspeo je domaćin i da preokrene. Dani Pareho je uposlio Santija Minu za 2:1.

Gonzalo Guedes je imao ulogu asistenta u 68. minutu kada je Kevin Gameiro postavio konačan ishod.

Liga šampiona ‘klizi’ Hetafez koji je u ovom kolu izgubio od Barselone 2:0 i sada ima isti broj bodova kao Valensija ali sa lošijom gol razlikom, dok je Sevilja u ovom kolu protiv Atletiko Madrida osvojila samo bod (1:1) pa ima dva boda manje od Valensije i Hetafea koji je petoplairani.

Arturo Vidal je bio strelac vodećeg gola danas na Kamp Nou. Igrao se 39. minut kada je Lionel Mesi odlično centrirao iz slobodnog udarca a Đerar Pike je propustio da glavom udari loptu koja je pala pred Soriju i iznenadila ga. Golman gostiju ju je odbio samo do Vidala koji se našao na pravom mestu i pogodio mrežu.

Mesi se i sam upisao među strelce na samom kraju utakmice. Dugo su kombinovali igrači Barselone na Hetafeovoj polovini terena. Posle nekoliko driblinga je Argentinac odigrao dupli pas sa Robertom i sa ivice peterca potvrdio pobedu svog tima.

Sevilji je bio potreban trijumf na stadionu ‘Vanda Metrpolitano’ da se izjednači po broju bodova sa Valensijom i Hetafeom. Nije počelo dobro po Andalužane pošto je Atletiko poveo na ravno pola sata igre kada je Rodrigo uposlio Kokea za 1:0.

Uzbudljivu završnicu doneo je Pablo Sarabija pogotkom za 1:1 sredinom drugog poluvremena, Sevilji je ostalo 20 minuta da drugim golom dođe do pobede, ali nije uspela.