0

PREMIJER LIGA: Goleaga Kristal Palasa i Njukasla, nova bruka Mančester Junajteda (VIDEO)

Objavljeno: 12.05.19 u 18:45

Mečevima 38. kola završena je Premijer liga, a kao i obično opravdala je sva očekivanja. Dobili smo novog šampiona, ali je do poslednjeg trenutka bilo zanimljivo.  Ništa manje uzbuđenja nije viđeno ni u ostalim mečevima.
Kristal Palas i Bornmut odigrali su utakmicu za uživanje. Mančester Junajted se još jednom obrukao, a Totenhem je propustio priliku za plasman na treće mesto.

Kristal Palas – Bornmut 5:3

U derbiju sredine tabele Kristal Palas i Bornmut priredili su odličnu predstavu za sve ljubitelje fudbala. Miči Bačuaji doneo je vođstvo Kristal Palasu u 24. minutu, osam minuta kasnije na asistenciju Van-Bisaka ponovo je Bačuaji uvećao prednost, u 37. minutu autogolom Simpsona Kristal Palas dolazi do tri gola prednosti. U završnici prvog poluvremena Lerma je smanjio na 3:1. U 56. minutu Jordon Ibe smanjio je na 3:2, a Van Anholt je u 65. minutu ponovo zatresao mrežu za Kristal Palas. Golom Kinga u 73. minutu Gosti su se vratili u meč, a konačnih 5:3 postavio je Tauzend u 80. minutu.

Barnli – Arsenal 1:3

Arsenal je potvrdio mesto u Evropi pobedom nad Barnlijem. Topdžije će naredne godine igrati u Ligi Evrope. Poveli su gosti golom Pjera Emrika Obamejanga u 52. minutu. Gabonac je uvećao prednost gostiju u 63. minutu, a domaći se nisu predavali lako. Barns je postigao gol u 65. minutu. Edvard Netijah postavio je konačan rezultat 1:3.

Fulam – Njukasl 0:4

Njukasl će i naredne godine igrati u Premijer ligi, ispratili su Mitrovića i Fulam u drugu ligu ubedljivom pobedom. Gosti su danas ubedljivo poraženi a potop je počeo već u 9. minutu golom Džondžo Šelvija, dva minuta kasnije mrežu je zatresao i Ajoz Perez. Fabijan Šar uvećao je na 3:0, a Salomon Rondo je u 90. minutu postavio konačnih 4:0. Fulam je sezonu završio na pretposlednjem mestu i naredne će se, gotovo sigurno bez Mitrovića takmičiti u Čempionšipu.

Lester – Čelzi 0:0

Jedini meč bez golova odigrali su Lester i Čelzi. Plavcima je bod bio dovoljan za treće mesto na tabeli. Totenhem je propustio priliku da preskoči ‘plavce’ i dođe do trećeg mesta. Lester je sezonu završio na devetoj poziciji.

Mančester Junajted – Kardif 0:2 (0:1)

Ne postoji ekipa kojoj će biti draže što je sezona završena od Mančestera. Izabranici Ole Gunar Solskera poražen su na domaćem terenu od ekipe Kardifa koja će se naredne sezone takmičiti u drugoj ligi. Mančester će naredene sezone ipak nastupati u Evropi. Kao šestoplasirani boriće se u Ligi Evrope. Kardif je do vođstva došao sa bele tačke, strelac je bio Natanijel Mendez Lejn u 23. minutu. Isti igrač je u 54. minutu postavio konačan rezultat 0:2.

Sautemton – Hadersfild 1:1

Sautempton je siguran Premijerligaš i naredne sezone. Gosti su još ranije ispali u drugu ligu. Obe ekipe igrale su rasterećeno u današnjem meču Poveli su domaći golom Nejtana Redmonda u 41. minutu, a Aleks Pričard je izjednačio i postavio konačan rezultat.

Totenhem – Everton 2:2

Totenhem je delilo 45. minuta od treće pozicije na tabeli. Ipak, Everton se razigrao u drugom poluvremenu i pokvario planove ‘pevaca’. Dier je doneo prednost Totenhemu u trećem minutu. Imali su igru domaći sve do 69. minuta kada je Volkot u 69. minutu izjednačio. Tri minuta kasnije Tosun je doneo vođstvo Evertonu, a Kristijen Eriksen u 75. minutu postavio je konačan rezultat 2:2.

Votford – Vest Hem 1:4

Noble je doneo prednost ‘čekićarima’ u 15. minutu. Lanzanini je uvećao vođstvo gostiju na 2:0. Nakon kratke pauze Delofeu je u 46. minutu smanjio na 1:2, a nadu u povratak Votfordu pokvario je Holebas koji je dobio crveni karton. Arnautović je u 71. minutu povisio na 3:1, a konačan rezultat sa bele tačke postavio je Noble u 78. minutu.