0

SUPERLIGA KINE: Da li je Vladan Milojević sada još bliži klupi Dalijana…

Objavljeno: 11.05.19 u 11:54

U premijernom meču subotnjeg programa Superlige Kine Vuhan Žal je kao gost pobedio Dalijan Jifang 2:1 (0:0).

Tmurni oblaci nad Dalijanom nikako da se razvedre. Tim koji je projektovan da se bori za vrh u Superligi Kine moraće dobro da se namuči da opstane u ‘eliti’, iako u svojim redovima ima zvezde poput Janika Karaska, Mareka Hamšika i Emanuela Boatenga. Ruku na srce danas u timu nije bilo Slovaka, ali to ne umanjuje loše utisak posle poraza od novoligaša Vuhana.

Gosti su do vođstva mogli već u 6. minutu, ali je M’Bija promašio penal. Ipak, Vuhan je poveo u 58. minutu, Mbija je asistirao do Baptistaoa, a Brazilac pogodio za 0:1. Dalijan je brzo stigao do izjednačenja, Đinksijan je centrirao, a Karasko je pogodio za 1:1. Pobedu Vuhanu doneo je bivši napadač splitskog Hajduka Kuasi golom u 88. minutu.

Dalijan bi posle ovog kola mogao da se nađe u zoni ispadanja, što bi značilo smenu trenera Čoja Kang-Hea. Podsetimo, kao jedan od kandidata za klupu Dalijana pominje se trener Crvene zvezde Vladan Milojević.