0

SERIJA A: Lacio nastavio da ‘korača’ ka Evropi

Objavljeno: 11.05.19 u 20:26

Rimljani su stigli do tri boda na gostovanju na Sardiniji.

Lacijo je sa 2:1 savladao Kaljari i tako sačuvao nadu da bi naredne sezone mogao da se takmiči u Evropi.

Ekipa iz prestonice Italije izgubila je porazom u prošlom kolu od Milana šansu da se bori za Ligu šampiona, a večerašnja pobeda podigla ih je na sedmo mesto. Za Kaljari ova utakmica nije imala rezultatski značaj, pošto njihovo mesto u eliti za sledeću sezonu nije ugroženo.

Do vođstva Lacio stiže u 31. minutu igre, kada je posle pasa Adama Marušića mrežu pogodio Luis Alberto. Početkom drugog poluvremena nebesko-plavi su duplirali prednost, a sada je Alberto asistirao Korei. Znake živote gosti su pokazali posle drugog primljenog pogotka, a do počasnog su stigli u nadkonadi vremena, kada je glavom pogodio Paveloti.

Golove sa ove utakmice možete pogledati OVDE.