SUPERLIGA KINE: Tjanđin u infarkt završnici samo do boda, Šenžen slavio!

Objavljeno: 05.05.19 u 15:51

Popodnevnim mečevima u nedeljnom programu završeno je osmo kolo Superlige Kine.

Điangsu je remizirao protiv Dalijena, Šenžen je došao do važne pobede protiv Šangaja, a Tjanđin Teda je u infarkt završnici ispustio pobedu protiv Lifana nakon velikog preokreta.

Điangsu – Dalijen 1:1

U svakom pogledu videli smo ujednačenu utakmicu. Điangsu je zadržao visoko peto mesto nakon današnje utakmice, dok je pred Dalijanom teška borba za sredinu tabele. U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, na pauzu se otišlo uz mirne mreže. Aleks Tešeira doneo je vođstvo domaćem timu u 62. minutu, ali je Karasko uspeo da izjednači u samoj završnici meča i donese važan bod Dalijenu.

Šenžen – Šangaj Šenhua 2:1.

Gosti četiri meča ne znaju za pobedu. Nadali su se da će danas prekinuti negativan niz, ali se to nije dogodilo. Iako je prvo poluvreme naglašavalo mirnu igru, drugom su se raspucale obe ekipe. Li Juanji je domaćem timu doneo prednost u 63. minutu izjednačio je Igalo u 76, a Presiado u 89 postavio je konačnih 2:1.

Tjanđin Teda – Lifan (3:3)

Gosti su bili odlični u prvom poluvremenu. Jin Kongjao je doneo prednost Lifanu u 33. minutu a nakon četiri minuta Feng Jin povisio je prednost na 0:2. Poluvreme je prijalo domaćem sastavu i već u 46. minutu smanjio je Vang Jongpo prednost gostiju. Sa bele tačke u 73. minutu Alan je poravnao rezultat na 2:2. U završnici za infarkt prvo je Juang Že postigao auto gol u 90. minutu, a Jan Minčeng postavlja u 93. konačnih 3:3.