0

PREMIJER LIGA: Čelzi eksplodirao u drugom poluvremenu, novi kiks Junajteda (VIDEO)

Objavljeno: 05.05.19 u 16:56

Čelzi je u 37. kolu ‘razbio Votford sa 3:0, dok je Mančester Junajted remizirao na gostovanju Hadersfildu 1:1.

Čelzi je razbio Votford u  drugom poluvremenu iako je nakon prvih 45. minuta bio bez ozbiljnijih prilika. Dok su igrači Junajteda još jednom skupo platili grešku odbrane.

Čelzi – Votford 3:0

Plavci se nisu naigrali u prvom poluvremenu. Gosti su u 9. minutu imali prvu priliku preko Troja Dinija koji je natrčao na centaršut sa 11 metara i glavom raspalio po golu, a Kepa je bio odlično postavljen i odbio loptu u stativu. Ngolo Kante je morao da napusti igru zbog povrede već u 10. minutu, mesto njega ušao je Ruben Loftus Čik.

Drugo poluvreme počelo je golom Loftus Čika. Već u 48. minutu upisao se u strelce Nakon kratko izvedenog kornera Eden Azar je pronašao Loftus Čika koji je poslao loptu u mrežu Katharta. Ponovo je Azar bio asistent u 51. minutu, ovog puta pronašao je Davida Luiza koji centaršut iz kornera glavom poslao u gol. Pedro je u 75. minutu pronašao Iguaina koji je utrčao iza leđa odbrane, sam pred golmana gostiju koji je bio nemoćan da zaustavi njegov udarac sa peterca. Argentinac je postavio konačan rezultat 3:0.

Hadersfild – Mančester Junajted 1:1

Mančester Junajted i četvrti meč završava bez pobede uz dve pobede i dva remija u poslednje pet utakmice. Meč je počeo baš onako kako su se gosti nadali. Poveli su nakon osam minuta igre golom Skota Mek Tomineja. Nakon kombinacije igrača Junajteda na sredini terena i jedne nespretne reakcije odbrane lopta dolazi do Mek Tomineja koji je uspeo da stvori prostor u šesnaestercu i donese vođstvo gostima. Nakon jedne velike greške odbrane kada je Luk Šo promašio loptu pri intervenciji do nje je došao Isak Mpenca. Izašao je sam pred golmana gostiju koji je ostao nemoćan nakon udarca igrača domaćeg tima.