0

BUNDESLIGA: Bajernov vojnik Klaudio Pizaro doveo bivši klub na korak od titule!

Objavljeno: 04.05.19 u 20:26

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda nisu uspeli da zadrže korak za minhenskim Bajernom, već su ispustili trijumf na gostovanju Verderu u Bremenu gde su remizirali rezultatom 2:2 (0:2).

Šta drugo očekivati od duela dva tima čije su utakmice ove sezone bile pune golova i predstavljale veoma često pravi spektakl? Baš ono što smo očekivali, to smo i dobili.

Goleadu je otvorio Kristijan Pulišić već u šestom minutu, nakon što je fantastično izašao ispred golmana domaćih i rutinski zatresao mrežu.

Borusija je u potpunosti dominirala u prvom poluvremenu i stvarala šanse iz kojih njeni igrači ni sami nisu verovali kako lopta nije završila u mreži.

Ali za to nisu previše marili kada je Pako Alkaser u 41. minutu ispalio ‘bombu’ iz slobodnog udarca i doneo velikih 2:0 za goste iz Dortmunda.

Čak i tada su se nastavili promašaji, a verovatno najveći je imao Abdu Dialo, kada je sa metar promašio loptu koju je trebalo da sprovede u praznu mrežu.

I onda se u drugom poluvremenu sve promenilo. Verder je zaigrao na sve ili ništa i dobili su – bod. Mnogo hrabrija igra donela im je izjednačenje u 70. minutu preko Movalda, da bi posle pet minuta rezervista i veteran Klaudio Pizaro doneo potpuno izjednačenje.

Bivši igrač Bajerna je postavio konačnih 2:2 i tako gotovo ‘uručio’ titulu Bavarcima, budući da je sada razlika između njih i Borusije četiri boda uz bolji međusobni skor na strani minhenskog tima.

Dakle, Borusija sada mora da čeka dva kiksa Bajerna u preostala dva kola, u suprotnom ‘salatara’ će ponovo otići u Minhen.