0

BUNDESLIGA: Raspucani Lajpcig i Majnc (VIDEO)

Objavljeno: 03.05.19 u 22:42

Fudbaleri Manjca i Lajpciga podelili su bodove pošto je meč 32. kola ova dva tima okončan remijem, 3:3.

U utakmici bez ikakvog rezultatskog značaja bilo je očekivano da obe ekipe „spuste gard“, pa su ovaj meč odigrali, što bi se reklo, „za dušu“ i uz čak šest pogodaka.

Imao je Lajpcig 2:0, i to nakon dve akcije koje je započinjao Timo Verner a golovima završavao Lukas Klosterman u 20. i 32. minutu. Kada je Onisivo smanjio na 2:1 činilo se da će domaći u drugom delu uzvratiti, ali je na samom početku Verner nakon dve asistencije pogodio mrežu i doneo 3:1 svojoj ekipi.

Nakon centaršuta Arona Martina iz ugla lopta je stigla do Đanija Lace, on uposlio Nijakatea koji je primakao Majnc na gol minusa, a potom je u završnih 20 minuta usledio pravi atomski fudbal, Ređale su se prilike pred oba gola, ali smo videli samo jedan pogodak – sedam minuta pre kraja Mateta je iskoristio lošu ofsajd zamku i doneo izjednačenje Majncu.

Do kraja lige je ostalo da budu odigrana dva kola, a Majnc ima 37 bodova i ne može dalje od 10, ali ni ispod 13. mesta, dok je Lajpcig obezbedio treće mesto, a u borbi za drugo zaostaje za Borusijom Dortmund pet bodova.