0

SLS: Zemunci potopili Bačku, Rad pokazao izlazna vrata Dinamu

Objavljeno: 01.05.19 u 18:11

Postignutih 12 golova u poslednja dva kola vraćaju osmeh na lice navijačima Zemuna.

Nakon ubedljive pobede protiv Mačve u Šapcu, danas su izabranici Radomira Kokoviać rezultatom 7:0 ‘potopili’ Bačku.

Kroz 32 kola zeleno-plavi su postigli 21 gol, a na poslednja dva meča čak 12 uz šest bodova i pobede na koje su dugo čekali. Nije mnogo toga Bačka prikazala danas, a samo dva minuta trebalo je Mrkaiću da zatrese mrežu. Isti igrač pogodio je još jednom do kraja prvog dela, a uz golove Ilića i Azemovića na odmor se otišlo sa 4:0. Nije se mnogo toga promenilo u drugom delu, viđena su još tri gola u režiji tima iz Gornje varoši, koji je tako stigao do vrednih bodova.

Duel fenjeraša, koji je možda i prelomio sudbinu vranjskog Dinama, uz trijumf Zemuna, odigran je na stadionu ‘Kralj Petar Prvi’. Vladimir Volkov golom u devetom minutu utakmice ‘građevinarima’ je doneo tri boda i veoma važnu pobedu. Ekipa sa Banjice u naredna dva kola neće imati lak zadatak, jer su pred njima gostovanja ekipama Bačke i Mačve, a u poslednjem kolu pred njima je duel sa Zemunom koji može odlučiti o opstanku.

Utakmica bez prevelikog značaja odigrana je u Surdulici, gde je tamošnji Radnik dočekao Voždovac. Zmajevi su nastavili negativnu seriju i doživeli su ubedljiv poraz – 4:2.