0

SERIJA A: Sasuolo pokorio Firencu (VIDEO)

Objavljeno: 29.04.19 u 23:09

U poslednjem meču 34. kola Serije A, Sasuolo je kao gost pobedio Fiorentinu 1:0 i pretekao je na tabeli.

Meč bez rezultatskog značaja u kom oba tima ne mogu ni gore, ali ni puno dole. Ipak, u utakmici za prestiž slavili su gosti iz Ređo Emilije 1:0.

Prvu šansu na ‘Artemio Frankiju’ imali su gosti preko Rođerija, ali je njegov pokušaj završio pored gola. Samo četiri minuta kasnije Sasuolo je ponovo zapretio preko Mehdija Burabije, ali je njegov šut izblokiran.

Sasuolo je inicijativu krunisao u 37. minutu kada je Sensi uposlio Berardija, a ovaj preciznim udarcem pogodio za – 0:1. Fiorentina je u 41. minutu mogla do izjednačenja, Vereto je šutirao penal, ali je Konsilji bio na mestu.

‘Viola’ je prva zapretila u drugom poluvremenu kada je šutirao Kijeza, a sjajan na golu bio već pomenuti Konsilji. Sasuolo je u 59. minutu ponovo poentirao, Demiral je pogodio mrežu Fiorentine, ali je posle signala iz VAR sobe taj gol poništen zbog ofsajda.

Do kraja utakmice Fiorentina je preuzela apsolutnu inicijativu. U 73. minutu šansu je imao Muriel, ali bez pogotka. Samo četiri minuta kasnije je pokušao Kijeza, ali je Kosilji opet izašao kao pobednik. Poslednju šansu u 96. minutu ‘viola’ je imala preko Kijeze, Konsilji je bio savladan, ali je lopta otišla pored gola.