SUPERLIGA KINE: Pele se raspucao, Evergrande održava korak za liderom!

Objavljeno: 28.04.19 u 15:32

Kompletirano je 7. kolo Superlige Kine. Gvanžu Evergrande slavio je minimalcem i održao korak sa Peking Gouanom koji je danas ubedljivo slavio.

Čogin Lifan – Gvangžu Evergrande 0:1

Iako se nismo nagledali ‘lepršavog’ fudbala Uspeo je Evergrande da povede u zaustavnom vremenu prvog poluvremena Anderson Taliska uspeo je da postigne gol i na kraju će se ispostavi donese pobedu svom timu.

Peking Guoan – Dalijan Jifang 4:1

Ubedljivo najefikasniji meč ovog kola videli smo u Prestonici Kine. Peking Guoan dočekao je Dalijan Jifang i rutinskom pobedom od 4:1 potvrdili su prvo mesto. Navijači se nisu propisno ni smestili na svoja mesta,a Džonatan Vieira već je zatresao mrežu, igrao se drugi minut. Žang Žiše je sa bele tačke u 20. minutu povećao prednost. A drugim golom Vijeira je u 43. minutu drugim golom postavio 3:0 na poluvremenu. Igrao se 66 minut a Vieira je još jednim golom postigao het-trik i rešio pitanje pobednika, a jedino što je mogla gostujuća ekipa do kraja jeste da u 78. minutu preko Emanuela Boatenga postavi konačan rezultat 4:1.

Šandong Luneng – Vuhan Žal 3:0

Nakon dva uzastopna poraza u ligi Šandong je dočekao fenjeraša Vuhan Žal i bez mnogo problema uspeli su da slave. Nakon današnje pobede uspeli su domaći da se popnu na peto mesto sa tri pobede, dva poraza i remija. Šandong slavi Graciana Pelea. Italijan je postigao sva tri pogotka u današnjoj pobedi. Poveo je domaći sastavu 7. minutu, a na 2:0 pele je povisio u 43. minutu. Konačan rezultat 3:0 postavio je u završnici meča.