0

PRIMERA: Eibar u sudijskoj nadoknadi do pobede na Mestalji, Valensiji ‘visi’ Evropa

Objavljeno: 28.04.19 u 13:57

Susret između Valensije i Eibara okončan je pobedom tima čiju mrežu čuva Marko Dmitrović rezultatom 1:0.

Dmitrović je sjajno branio, dok su njegovi saigrači u polju pokazali da itekako imaju osnova da veruju da bi sledeće godine mogli i do Evrope.

Odlična utakmica odigrana je na Mestalji, a u 27. minutu pripretio je Eibar preko Oreljane, no Neto je uspeo da izbaci loptu u korner.

U 62. minutu Valensija je prvi put pripretila, kada je Dmitrović uspeo da „izvuče“ loptu iz gornjeg desnog ugla nakon pokušaja Kevina Gameira, a u prvom minutu sudijske nadoknade Santi Mina je šutirao, ali je njegov pokušaj iz dobre situacije bio neprecizan. Kazna je usledila u poslednjim sekundama, kada je Čarls ispratio centaršut, stigao do lopte i poslao je u mrežu pored desne stative.

Ovim porazom prednost Valensije je smanjena na samo dva boda u odnosu na Atletik Bilbao koji je sedmi, dok su šanse za plasman u Ligu šampiona puka teorija, s obzirom na to da tri kola pre kraja imaju tri boda manje od Sevilje.