0

PREMIJER LIGA: Lester deklasirao Arsenal, Vardi dvostruki strelac za ‘Lisice’ (VIDEO)

Objavljeno: 28.04.19 u 15:02

Zakomplikovao je Lester današnjom pobedom Arsenalovu borbu za izlazak u Ligu Šampiona Lisice su nadmurdile ‘Topdžije’ sa 3:0.

Nakon današnje pobede Arsenal se nalazi na petom mestu sa 66 bodova, jednim manje od Čelzija na četvrtom mestu i dva više od Mančester Junajteda na šestom. Domaći sastav u svakom pogledu je nadigrao Arsenal. Lisice su tokom 90 minuta imale posed lopte od 67 procenata i čak 25 udaraca ka golu (od toga 11 u okvir). Sve je krenulo nizbrdo po goste kada je Ejnsli Matland Najls u 36. minutu zaradio drugi žuti karton i preselio se na tribine.

Juri Tilsmen doneo je vođstvo Lesteru u 59. minutu na asistenciju Madisona. U nastavku je domaći tim nastavio da napada i imao nekoliko izglednih prilika, ali je tek u 86. minutu Džejms Vardi iskoristio odlično ispucavanje Kaspera Šmajhela. Pobegao je dvojici štopera, lobovao golmana Arsenala, a njegov udarac odbio se o prečku, ipak je Vardi bio na pravom mestu i odlično reagovao. Treći pogodak u zaustavnom vremenu postigao je ponovo Vardi a asistent je bio Rikardo Pereira.