0

BUNDESLIGA: Volfsburg preokretom dočao na bod od Evrope

Objavljeno: 28.04.19 u 17:25

U meču 31. kola koji je mnogo toga mogao da odluči o plasmanu u Evropi sastali su se Hofenhajm i Volfsburg. Gosti su bili ubedljivi i slavili sa 1:4.

Sam početak meča ni počemu nije naglašavao ovakav krah domaćina bolje je Hofenhajm otvorio meč, poveli su, ali su posle promašenog penala potonuli i Volfsburg je prišao u direktnom dvoboju Hofenhajmu na samo jedan bod zaostatka u borbi za sedmo mesto i poziciju u kvalifikacije za LE.

Poveo je Hofenhajm u sedmom miniutu preko mađarskog napadača Adama Zalaja. Nakon odličnog kombinovanja na sredini terena domaći su brzom igrom došli do pozicije u šesnaestercu Šulc je poslao oštar centaršut po zemlji a Zalaj je sa pet metara savladao golmana gostiju. Već u 15. minutu imali su priliku domaći da dođu do 2:0, ali je Kramarić sa bele tačke pogodio stativu. Vilijam ga je kaznio u 42. minutu. Nakon lošeg ispucavanja odbrane Vilijam je došao do lopte i sa ivice šesnaesterca odlično plasiranim udarcem postavio rezultat kojim se otišlo na poluvreme 1:1.

VIlijam je u 69. minutu ubacio loptu u šesnaesterac glavom je raspalio Veghorst, a Bauman je nespretno reagovao i lopta je završila iza njegovih leđa za preokret Volfsburga. Strelac drugog gola bio je asistent u 85 minutu odlično je pronašao Arnolda a on je povećao na 1:3. Arnold se tri minuta kasnije revanširao Vegorstu i asistirao mu za drugi pogodak i konačan rezultat 1:4.

Augsburg – Leverkuzen 1:4 (1:1)