0

BUNDESLIGA: Meč za infarkt, Nirnberg promašio penal u zaustavnom vremenu, samo bod šampionu (VIDEO)

Objavljeno: 28.04.19 u 20:01

Aktuelni šampion Nemačke gostovao je u 31. kolu Nirnbergu. Bavarci nisu iskoristili kiks Dortmunda i nakno svega prikazanog mogu da budu zadovoljni remijem 1:1.

U nezanimljivom prvom poluvremenu viđena je samo jedna prilika. u 24. minutu David Alaba imao je priliku iz slobodnog udarca. Uputio je udarac u desni gornji ugao gola domaćina, ali je Kristijan Matenija odlično odreagovao. Nakon toga Robert Levandovski je natrčao na odbitak u petercu ali je uspeo da prebaci celi gol.

Igrao se 48. minut kada je Eduard Loen primio preciznu loptu u šesnaestercu, napravio je prostora i uputio udarac ka golu Svena Urliha koji je odlično reagovao. Odbitak je došao do Mateusa Pereire tik izvan šesnaesterca. Raspalio je na prvu u donji levi ugao, a Urlih je mogao samo da pogledom isprati udarac. Džejms Rodrigez je u 70 minutu izveo slobodan udarac za goste. Kristijan Mathenija je odlično reagovao i otkrlonio opasnost. Nakon pritiska na sredini u 75. minutu Kingsli Koman je ubacio loptu u šesnaesterac, a do nje je došao Serž Gnabri koji je imao lak zadatak. U 90. minutu nakon neopreznog starta Alfonsa Dejvisa Nirnberg je imao priliku da sa bele tačke nanese udarac Bavarcima ali je Tim Leibold pogodio desnu stativu. Igrao se 96. minut Koman je krenuo u solo prodor prošao dva defanzivca Nirnberga, pucao je po sredini gola a Matenija. Na kraju Bavarci mogu da budu zadovoljni remijem.

Augsburg – Leverkuzen 1:4 (1:1)