0

BUNDESLIGA: Najvažnija pobeda nad najvećim rivalom – Šalke obezbedio opstanak i udaljio Dortmund od titule!

Objavljeno: 27.04.19 u 18:02

Rurski derbi spada među najinteresantnije u Evropi, a ni ovog puta nije razočarao. Gelzerkirhen slavi, u Dortmundu neverica – Šalke – Borusija 4:2!

Borusija je posle 14 minuta igre vodila golom Gecea, ali je isto toliko vremena bilo potrebno Šalkeu da napravi kompletni preokret.

Prvo je Kaliđuri sa penala izjednači u 18, a deset minuta kasnije Salif Sane je pogodio mrežu Borusije po drugi put i doneo vođstvo svojoj ekipi.

Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme, a početkom drugog Marko Rojs je ostavio drugove na cedilu zaradivši crveni karton u 60. minutu, potom je Kaliđuri postigao svoj drugi pogodak a Marijus Volf u 65. minutu startom s leđa naterao sudiju da mu pokaže direktan crveni karton.

Borusija je uspela sa devetoricom da se vrati u igru preko Vitsela šest minuta pre kraja, ali je u 86. Šalke postigao novi gol preko Embola.

Šalke je pobedom stigao nadomak opstanka u Bundesligi, a Borusija je ostala na „-1“ uz meč više u odnosu na Bajern.

Ajntraht je protiv Herte odigrao bez pogodaka, pa će tako Borusija Menhengladbah imati priliku da se pobedom nad Štutgartom poravna sa ekipom iz Frankfurta na tabeli.

Fortuna je slavila protiv Verdera sa 4:1, dok je Hanover minimalcem bio bolji od Majnca, a Lajpcig je sa 2:1 odneo pobedu nad Frajburgom.