0

PRIMERA: Goleada u Madridu, Atletiko ne da Valensiji u Ligu šampiona

Objavljeno: 24.04.19 u 21:34

U derbiju 34. kola španske Primere Atletiko Madrid je na svom terenu savladao Valensiju 3:2 (1:1).

‘Jorgandžije’ su izgleda odlučile da sezonu završe u punoj brzini. Četa Dijega Čola Simeonea je već obezbedila učešće u Ligi šampiona sledeće sezone, ali je sada ostala borba za drugo mesto na tabeli. Na odličnom su putu i da taj posao ubrzo završe. Atletiko je na svom terenu pobedio Valensiju sa 3:2 i sapleo je u borbi sa Hetafeom i Seviljom za Ligu šampiona.

Atletiko je poveo iz prve prave šanse, Haunfran je centrirao sa desnog boka na drugu stativu, Morata se bacio i pogodio za 1:0. Isti igrač je novi gol postigao u 22. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda. Valensija je u 36. minutu stigla do izjednačenja, Mina se prvo poigrao as odbranom Atletika, a onda na fenomenalan način nesebično uposlio Gameira, a bivši napadač ‘jorgandžija’ pogodio za 1:1.

Atletiko je ponovo poveo u 49. minutu. Bila je to francuska veza, Lemar je centrirao, a Grizman sa pet metara pogodio 2:1. Valensija je do novog izjednačenja stigla u 77. minutu, strelac sa ‘bele tačke’ bio je Pareho. Pobedu Madriđanima doneo je Korea u 81. minutu. Tomas je oduzeo loptu ‘slepim miševima’, upolsio je Koreu, a ovaj postigao evrogol za konačnih 3:2.