0

PRIMERA: Barselona slavila u Vitoriji, Alavesu ‘klizi’ Evropa

Objavljeno: 24.04.19 u 00:20

Prava šteta bila bi ako se Abelardov tim ne izbori za evropske kvalifikacije.

I drugi put Barselona je ove sezone bez primljenog gola porazila Alaves, bilo je 2:0.

Pravo je čudo kako gosti iz Katalonije nisu došli do gola tokom prvog poluvremena. Pod opasadom je bio Fernando Pašeko koji je u nekoliko navrata imao pravi test.

Na poluvremenu je Abelardo napravio prvu izmenu i u igru uveo Darka Brašanca koji je doneo boljitak.

Ali je ubrzo i pukao otpor zadnje linije Alavesa. U 54. minutu kada je Alenja doneo prednost gostima. I to prelepom akcijom, Serđi Roberto je odigrao dupli pas sa Vidalom, potom poslao loptu po zemlji u kazneni prostor Alavesa koju je Luis Suarez propustio kroz noge. Na nju je natrčao Alenja i finiširao sjajnu akciju Barselone.

Na ravno pola sata do kraja gosti su rešili pitanje pobednika i postavili konačan rezultat. Iskusni Tomas Pina je vukao za dres Umtitija ali to nije razlog zbog kog je sviran jedanaesterac, već je fudbalera Alavesa u ruku u neprirodnom položaju pogodila lopta. Sa kreča je Suarez bio precizan.