BUNDESLIGA: Goleada u Gelzenkirhenu, pet ‘komada’ u mreži Šalkea – sedam ukupno!

Objavljeno: 20.04.19 u 23:10

Pet pogodaka viđeno je u drugom poluvremenu večerašnjeg duela.

Hofenhajm je potvrdio dobru formu i ubedljivo porazio Šalke, rezultatom 5:2.

Belfodil je otvorio goleadu u 25. minutu kada ga je na desnoj strani uposlio Amiri, a on se odlično snašao pored par čuvara i postigao veoma lep gol. Na samom kraju prvog poluvremena Andrej Kramarić je duplirao prednost. Demirbaj je sjajnom loptom u prazan prostor izbacio Kramarića pred golmana Šalkea. Rutinskom reakcijom je hrvatski internacionalac povisio prednost.

Činilo se da će se u finišu utakmice Šalke boriti za bodove pošto je na ravno pola sata do kraja dosuđen penal za domaćina. Kaliguri je smanjio vođstvo Hofenhajma, ali je pet minuta kasnije Salaj povisio na 3:1.

Ubrzo su se gosti ponovo radovali. Kramarić je ovoga puta bio asistent, a pored asistencije Amiri je uspeo da se upiše i među strelce. A zatim i Belfodil, po drugi put.

Konačnih 5:2 postavio je Burgštaler koji je uspeo da za nijansu ublaži poraz svog tima.