0

SUPERLIGA KINE: Peking Guan za pet od pet, Hulk ‘kreirao’ pobedu Šangaja

Objavljeno: 14.04.19 u 15:41

Nakon pet odigranih kola samo jedna ekipa ima maksimalan učinak.

U pitanju je Peking Guan koji je sa 2:1 u jednoj od dve utakmice koje zatavaraju kolo savladao Henan.

Tokom prvog poluvremena na ovom meču mreže su mirovale, a do prednosti domaća ekipa stigla je golom sa jedanaest metara. Sigurni izvođač ‘najstrožije kazne’ u 55. minutu bio je Renato Augusto. Nakon nešto manje od petnaest minuta igre domaći igrači su duplirali prednost, a precizan je bio Jenaris.

U 73. minutu Žang Ju je neoprezno startovao u svom šesnaestercu nakon čega mu je sudija Mark Klatenburg pokazao drugu javnu opomenu i put u svlačionicu. Sa bele tačke počasni pogodak za goste na ovom meču postigao je Ohandža, čime je bio i postavljen konačan rezultat utakmice.

Fudbaleri Šangaja u veoma uzbudljinoj završnici meča uspeli su da dođu do pobede i tri boda protiv Vuhan Žala. Hulk iz penala u 72. minutu doneo prednost domaćem timu, da bi nakon samo sedam minuta igre izjednačio Li Hang. Trenutak odluke viđen je u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, nakon pasa Hulka Elkeson je loptu poslao u mrežu i doneo svojoj ekipi tri boda.

Nakon ovog kola Šangaj se nalazi na drugoj poziciji sa 12 bodova, Vuhan je 13. sa tri boda, a Henan pretposlednji sa jednim manje.