0

SUPERLIGA KINE: ‘Kung-fu Paulinjo’ – kopačkom po glavi i direktan crveni! (VIDEO)

Objavljeno: 14.04.19 u 13:35

Današnji program 5. kola kineskog šampionata počeo je sa dve zanimljive utakmice.

Peking Rene je porazio Gvangžu Evergrande rezultatom 2:1, dok je Dalijan Jifan sa 1:0 pobedio Šandong Luneng.

Utakmica Šandonga i Dalijana rešena je u finišu prvog poluvremena kada je Njaša Mušekvi dobio odličan pas od Vanga i savladao golmana domaćeg tima. U razmaku od ravno 20 minuta drugog poluvremena je Li Šuaj zaradio dva žuta kartona, Šandong je od 76. minuta imao igrača više ali nije uspeo da izbegne poraz.

Katastrofalan početak utakmice imao je Gvangžu Evergrande pošto je Paulinjo posle samo 15 minuta igre zaradio direktan crveni karton, nakon što je kopačkom po glavi udario protivničkog igrača. Međutim uspeli su gosti da se brzo konsoliduju i čak povedu u 27. minutu preko Janga.

Iskusni senegalski napadač Makete Diop je doneo izjednačenje Pekingu u poslednjoj akciji prvog poluvremena i najavio veliko uzbuđenje u nastavku. Diop je bio ključna figura domaćeg tima u današnjoj pobedi. Sjajno se snašao u drugom minutu nadoknade utakmice i odigrao za Čena koji je doneo trijumf Peking Reneu.

(Izvor: YouTube/