0

LŠ AZIJE – ZAPAD: Degenekov Al Hilal doživeo poraz, Al Nasr ubedljivom pobedom do prvih bodova

Objavljeno: 08.04.19 u 22:16

Večerašnjim utakmicama kompletirano je treće kolo u grupama A i C.

Nakon dva trijumfa Al Hilal je doživeo prvi poraz, dok je sa druge strane prve bodove upisala ekipa Al Zavra.

Klub iz Saudijske Arabije ubedljivo je slavio pred svojom publikom i tako se uključio u trku za drugo mesto i nastavak takmičenja, pošto je prvo skoro obezbedio Zob Ahan. Fadel je u 12. minutu doneo vođstvo gostima, da bi Al Salam izjednačio u 24. minutu sa bele tačke. Pet minuta kasnije preko Al Šerija domaća ekipa stigla je do preokreta, da bi sredinom drugog poluvremena Havsavi postigao treći pogodak za Al Nasr. Tačku na ovu utakmicu golom je stavio Đulijano u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Posle dva trijumfa, ekipa koju sa klupe predvodi Zoran Mamić doživela je i prvi poraz. Od njih je bio bolji Esteglal koji je u prvom poluvremenu stekao prednost od 2:0 koja je isposaviće se do kraja bila nedostižna. Karimi je u petom minutu doeno prednost domaćem timu, da bi na 2:0 povisio Montazeri u 30. minutu. Počasni pogodak za gostujuću ekipu postigao je dvadeset minuta pre kraja Gomis. Doskorašnji igrač Crvene zvezde Miloš Degenek na terenu je proveo sat vremena i to na poziciji zadnjeg veznog, na kojoj igra u novom klubu.