0

SERIJA A: Rade Krunić ponovo strelac, Kaljari i Udineze sigurni na svom terenu

Objavljeno: 07.04.19 u 16:55

Odigrane su još dve utakmice u okviru italijanske Serije A, a Kaljari i Udineze su bili sigurni na domaćem terenu.

Udineze i Empoli su u Udinama priredili pravi spektakl, i to posebno u prvih 45 minuta kada su postignuti svi golovi. Najpre je goste u vođstvo doveo Kaputo, ali je već nakon četiri minuta izjednačio De Pol svojim prvim golom.

Potom je novo vođstvo Empoliju doneo srpski internacionalac Rade Krunić, međutim, ni to nije bilo dovoljno njegovom timu.

Najpre je u 41. minutu De Pol iskoristio jedanaesterac i ponovo poravnao, da bi u 45. minutu Mandragora doneo preokret i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat. Ko bi rekao da će posle pet pogodaka u prvom poluvremenu, u drugom mreže mirovati.

U drugoj utakmici u tradicionalnom italijanskom terminu od 15 sati Kaljari je dočekao SPAL i slavio je sa 2:1.

Farago je već u treće minutu doveo ‘zebre’ u vođstvo, a u 18. minutu je SPAL poravnao na 1:1 preko Antenućija, i to sa ‘bele tačke’.

Ipak, trijumf Kaljariju doneo je Pavoleti, golom u 60. minutu za konačnih 2:1.