1

BUNDESLIGA: ‘Menš’ nije odbranio svoj teren od Verdera, remi koji nikome ne odgovara

Objavljeno: 07.04.19 u 20:18

U poslednjoj utakmici 28. kola nemačke Bundeslige, Borusija iz Menhengladbaha i Verder iz Bremena su podelili bodove rezultatom 1:1 (0:0).

Bio je ovo okršaj dva tima koji se bore za Evropu, a Borusija čak ima aspiracije da igra u Ligi šampiona. I ‘igrao’ im je samo trijumf večeras, do kog su bili nadomak, ali su ga ispustili u finišu.

Posle prvih 45 minuta u toku kojih su mreže mirovale, bilo je dovoljno četiri minuta igre u nastavku da domaćin povede. Gol je tada postigao Nojhaus, tako što je obišao golmana Verdera i nekako ugurao loptu u mrežu iz gotovo mrtvog ugla.

Kako je meč odmicao i približavao se kraju, delovalo je da će ‘Menš’ ostvariti vrlo vrednu pobedu, sve dok Klasen nije rastužio domaće navijače.

U 79. minutu je iskoristio šansu u kojoj se našao i poravnao rezultat. Borusija je pokušala da u preostalom delu meča dođe do nove prednosti i pobede, ali nisu iskoristili šanse koje su stvarali, a može se reći da je Torgen Azar propustio najveću priliku u nadoknadi.