0

BUNDESLIGA: ‘Milioneri’ kupili petardu od Bajerna, Levandovski slavi jubilej (VIDEO)

Objavljeno: 06.04.19 u 20:38

Utakmica koja je u svakom pogledu opravdala epitet derbi meča. Bavarci su bili ubedljivi, a imali smo prilike da vidimo zaista lep fudbal.
Navijači na Alijanc Areni su gromoglasnim aplauzom ispratili svoje miljenike koji su ubedljivom pobedom od 5:0 nad Borusijom potvrdili još jednom ko je vladar Nemačke. Robert Levandovski je u 17. minutu postigao 200 gol u Bundesligi i to protiv njekadašnjeg kluba.

Mamu Daud je imao prvu priliku u 7. minutu. Raspalio je u desnu stativu sa 11 metara, a tri minuta kasnije kaznili su taj promašaj domaći fudbaleri. Tijago Alkantara je izveo korner u 10. minutu, a Mats Humels ostao je zaboravljen i precizno zabio gol pod prečku. Samo sedam minuta kasnije Robert Levandovski je postigao jedan od najlepših pogodaka ove godine. Dodavali su se fudbaleri defanzivne linije Borusije na svojoj polovini, strpljivo je Levandovski vrebao svoju priliku poput lava koji juri ranjenu gazelu, a kada je lopta došla do Francuza Dan Aksela Zagadua  iznudio je njegovu grešku iskusni napadač Bajerna i na prelep način matirao nemoćnog Romana Burkija za 2:0.

Tri minuta kasnije Tomas Mjuler je skočio u šesnaestercu nakon kornera, ali je Burki ovog puta odlično reagovao i sačuvao mrežu. Imao je šansu i Humels u 32. minutu, ali je njegov udarac glavom ponovo odbranio Burki. Onda su usledila dva minuta strave za Bajern. Ćavi Martinez je pokupoio odbitak na ivici šesnaesteca i plasirao je loptu u donji desni ugao golmana Borusije, koji je nemoćno ispratio loptu, a već u sledećem napadu Mjuler je pokazao da ga krasi odlična tehniku, pronašao Serža Gnabrija, a on doneo četvrti gol Bavarcima. Gnabri je ponovo u 53. minutu pretio nakon centaršuta, ali je njegov udarac završio kraj gola. Konačan rezultat u 89. minutu postavio je Robert Levandovski. Nakon asistencije Gnabrija imao je lak zadatak da plasira loptu u praznu mrežu i donese peti gol na konto svog tima.