0

BUNDESLIGA: Kakav dan za Srbe – gol Marka Grujića i Jovićeva presuda Šalkeu u 99. minutu!

Objavljeno: 06.04.19 u 17:40

U isčekivanju velikog derbija ‘El Klasikera’ koji se igra večeras u Minhenu, u tradicionalnom terminu za nemačku Bundesligu odigrano je nekoliko vrlo interesantnih duela.

Nama posebno interesantni su bili okršaji u Berlinu i Gelzenkirhenu, gde su se u strelce upisivali srpski internacionalci. Istina, rezultat je bio identičan u oba meča, 1:2, s tim da se Marko Grujić nije slavio, ali Srbi iz Ajntrahta iz Frankfurta protiv Šalkea i te kako jesu. I to zahvaljujući Luki Joviću.

Ajntraht je protiv Šalkea poveo golom Anta Rebića u 13. minutu, ali je domaćin već nakon osam minuta poravnao rezultat preko Serdara.

Sve do nadoknade vremena nije bilo uzbuđenja, tačnije do 94. minuta kada je pomenuti Serdar dobio drugi žuti karton, a terensku inicijativu je četiri minuta kasnije, u 99. minutu, iskoristio Luka Jović. Maestralno je izveo jedanaesterac dosuđen zbog igranja rukom Burgštalera i doneo veliki trijumf ekipi iz Frankfurta.

Marko Grujić je bio strelac za Hertu protiv Fortune iz Dizeldorfa, koja je i pored toga nastavila da pravi iznenađenja. Do ovog u Berlinu su stigli golovima Ramana u 35. i 61. minutu, a između se ubacio Marko Grujić, koji je u 41. minutu potvrdio da je povreda iza njega.

Najefikasniji meč odigran je u Leverkuzenu, gde je Bajer dva puta vodio protiv Lajpciga, a na kraju je poražen sa čak 4:2.

Najpre je sa ‘bele tačke’ u 11. minutu Haverc doneo vođstvo ‘farmaceutima’, izjednačio je Sabicer iz slobodnog udarca, da bi ponovo Haverc fantastičnim volejem doneo 2:1 domaćinu.

Ipak, drugo poluvreme u potpunosti je pripalo gostima, koji su preko Vernera u 64., Forsberga iz penala u 71. i Kunja u 83. minutu naneli novi težak poraz ekipi Bajera na svom terenu.