0

SERIJA A: Miha u neverici, Atalanta za 15 minuta dala četiri gola

Objavljeno: 04.04.19 u 23:01

U poslednjem meču vanrednog 30. kola Serije A, Atalanta je u Bergamu sa 4:1 (4:0) pobedila Bolonju.

Nemojte da vas iznenadi ako Atalantu sledeće jeseni budete gledali u Ligi šampiona. Tim iz Bergama gazi sve pred sobom, a njegovu moć na svojoj koži je osetila četa Siniše Mihajlovića.

Bio je to ‘Blickrig’ Atalante koja je u prvih 15 minuta stigla do velikih 4:0. U 3. minutu spektakl, Manćini je dodao loptu do Iličića, a Slovenac postigao gol za TV špice – 1:0. Dva minuta kasnije bilo je 2:0, De Rum je dodao loptu do Iličića, a Slovenac je poslao novu ‘praćku’ od stative u gol.

Magija Slovenca tu nije prestala, u 9. minutu Iličić je uposlio Hateboera, a ovaj je bio precizan za nokaut Bolonje – 3:0. Tačku na tim iz Bolonje stavio je najbolji strelac Atalante Zapata u 15. minutu. Do kraja poluvremena tim iz Bergama je mogao do ‘petarde’, ali je De Rum loptu poslao preko prečke.

Bolonja se probudila tek u drugom poluvremenu kada je u 53. minutu kada je Falćineli šutirao, a Điolini sjajno intervenisao. Samo dva minuta kasnije Orsolini je postigao utešni gol za goste i postavio konačnih 4:1.

Atalanta je sada peta na tabeli sa samo bodom manje od četvrtoplasiranog Milana, dok je Bolonja posle pobede Empolija ponovo u opasnoj zoni.

Empoli – Napoli 2:1 (1:1)
(Farijas 28, Di Lorenco 52 – Zjelinski 44)

Frozinone – Parma 3:2 (2:1)
(Pinamonti 12, Valzanija 45+2, Ćofani 90+11 penal – Barilja 18, Ceravolo 58 penal)

Roma – Fjorentina 2:2 (1:1)
(Zaniolo 14, Peroti 57 – Pecelja 12, Žerson 51)

SPAL – Lacio 1:0 (0:0)