0

SERIJA A: Miha prebacio crtu, Bolonja će slaviti Destra (VIDEO)

Objavljeno: 31.03.19 u 20:15

Nastavio je srpski stručnjak da radi na tome da se Bolonja i sledeće sezone takmiči u eliti.

Ovog puta njegovi puleni su rezultatom 2:1 savladali Sasuolo, a pitanje pobednika je rešeno u samom finišu utakmice.

Domaća ekipa je odlično ušla u ovu utakmicu, ali nisu uspeli da dođu do vođstva tokom prvih 45 minuta igre. Mrežu je u tom periodu zatresao Babakar, ali je gol poništen zbog ofsajda. Bolonja sredinom drugog poluvremena uspeva da pogodi i to nakon igranja rukom Babakara u kaznenom prostoru, a sudija Gvido je pokazao na belu tačku. Loptu je u mrežu poslao Pulgar.

Do kraja meča puleni Siniše Mihajlovića trebalo je da na miru privedu utakmicu kraju i sve je delovalno da će tako i biti. Sa tim se ipak nije složio Boga koji je ispratio odbitak i doneo izjednačenej svojoj ekipi u drugom minutu nadoknade. Morao je srpski strateg da reaguje i u igru minut kasnije uvede Destra. Ova njegova odluka ispostavila se kao ključna, jer je isti igrač nakon samo nekoliko minuta bio najbolji u skoku prilikom kornera, a čuvar mreže gostiju ostao je nepomičan na crti.

Nakon ovog kola ekipa sa ‘Renato Delara’ stadiona nalazi se na 17. poziciji sa 27 bodova i prva je iznad crte. Bolonja ima dva boda više od Empolija koji je prvi u opasnoj zoni, dok se Sasuolo nalazi na 14. poziciji sa 32 boda.