0

SERIJA A: Atalanta na krilima Zapate i Gomeza ide ka Evropi

Objavljeno: 31.03.19 u 14:30

Fudbaleri Atalante su slavili vredan trijumf na gostovanju Parmi rezultatom 3:1 (1:1).

Parma je uveliko prebrinula sve svoje brige, ne može ‘ni gore ni dole’, dok je Atalanta imala veliki motiv danas na ‘Enio Tardiniju’ i zbog toga smo videli sjajnu fudbalsku predstavu.

Možda čak i ne tako tipičnu italijansku utakmicu otvorio je golom maestralni Žervinjo, koji je već u osmom minutu doveo ‘mlekadžije’ u vođstvo.

Međutim, Atalanta je bila ta koja je kontrolisala sve na ovom susretu, pa je tako već u 24. minutu Pašalić izjednačio uz prvu današnju asistenciju Alesandra Gomeza.

I u drugom poluvremenu smo gledali napade Atalante sve dok stvari u svoje ruke nije uzeo Duvan Zapata. Najpre je pogodio mrežu domaćih u 75. minutu, čime je ‘slomio’ rivala.

Ni u nastavku Parma nije uspela odgovori, u pojedinim momentima čak ni da dođe do lopte. A onda je u četvrtom minutu nadoknade Alesandro Gomez upisao drugu asistenciju, a Zapata svoj drugi gol danas, kada su i otklonjene sve sumnje oko pitanja pobednika.