0

SERIJA A: Udineze bolji od Đenove, Lazović zamenjen u poluvremenu

Objavljeno: 30.03.19 u 17:10

Drugi meč 29. kola italijanske Serije A pripao je Udinezeu koji je rezultatom 2:0 (1:0) savladao Đenovu.

Udineze i Đenova su nam priredili zanimljivu fudbalsku predstavu sa dosta šuteva ka golu i u tom segmentu su bili prilično izjednačeni, ali su ‘zebre’ postizale golove, za razliku od gostiju iz Kolumbovog grada.

Prvi je to učinio napadač crno-belih Stefano Okaka, koji je već u četvrtom minutu posle asistencije Fofane doneo svom timu vođstvo od 1:0.

U nastavku meča moglo bi se reći da je gostujući tim imao veću kontrolu lopte i pokušaja da ugrozi rivala, dok je Udineze to činio iz polukontri, koristeći rupe u timu Đenove, kojih je svakako bilo.

Trener gostiju Ćezare Prandeli je u poluvremenu zaključio da bi njegovom timu bilo bolje ukoliko iz igre izvede Darka Lazovića, zamenio ga je Brazilac Danijel Besa, ali ni to nije donelo ništa značajnije ekipi Đenove.

Umesto promene dešavanja na terenu, Rolando Mandragora je u 62. minutu na asistenciju Puseta postigao drugi gol za Udineze i definitivno prelomio meč.