0

BUNDESLIGA: Alkaser u nadoknadi razgalio Dortmund, Bajern kiksnuo u Frajburgu

Objavljeno: 30.03.19 u 17:28

Današnje utakmice 27. kola nemačke Bundeslige donele su malu razliku između Borusije iz Dortmunda i Bajerna iz Minhena u borbi za ‘salataru’.

Drama u Nemačkoj će se nastaviti do samog kraja, ali smo danas dobili novu smenu u vrhu Bundeslige. Ko je mislio da će Borusija lako da izađe na kraj sa Volfzburgom, a Bajern sa Frajburgom, grdno se prevario…

Bavarci su već u trećem minutu poklekli na vrućem gostovanju, a ‘krivac’ je bio Holer koji je već u trećem minutu savladao Ulrajha.

Bajern je odgovorio u 22. minutu kada je Robert Levandovski poravnao rezultat, ali je muka usledila kada je trebalo postići drugi gol u nastavku meča.

Sličan problem imala je i Borusija u Dortmundu gde je Volfzburg odlično igrao i čak svog golmana stavljao pred minimalne napore. Sve do nadoknade vremena, kada su ‘milioneri’ uspeli u onome u čemu Bajern u Frajburgu nije.

Junak Borusije bio je Pako Alkaser koji je u 91. minutu otključao bravu ‘vukova’ golom iz slobodnog udarca. Sa ivice kaznenog prostora je raspalio po lopti i ona je, uz malo sreće, završila u mreži gostiju.

Euforija na Signal Iduna Parku upotpunjena je  u četvrtom minutu nadoknade kada je sevnula kontra, a strelac za krajnjih 2:0 bio je ponovo Alkaser.

Borusija je tako stekla dva boda prednosti na tabeli u odnosu na Bajern, kome će upravo gostovati u narednom kolu i tada će mnoge stvari biti jasnije, makar kada je reč o vrlo zanimljivoj borbi za ‘salataru’.