0

SUPERLIGA KINE: Haotična utakmica i poraz Piksijevog Guangžua u trećem minutu nadoknade (VIDEO)

Objavljeno: 29.03.19 u 17:02

Nakon reprezentativne pauze nastavljeno je takmičenje u Superligi Kine, a prvi meč odigran je između Tjanđin Tede i Guangžu R&F-a koji sa klupe predvodi naš Dragan Stojković.

Teda je do vođstva došla pogotkom Kineza za to podneblje neobičnog imena – Muzepera Mirahmetjana. Ovaj momak, poreklom Ujgur, pogodio je mrežu rivala u 20. minutu, a na 2:0 povećao je Ksie Vei sedam minuta kasnije.

Stojkovićev tim je uspeo da smanji na 2:1 preko Gui Honga pet minuta pre kraja poluvremena.

Kada je Džonatan početkom drugog povećao prednost Tede na 3:1, činilo se da je pobeda na dohvat ruke, pogotovo nakon isključenja Lu Lina u 65. minutu zbog faula, a potom i nesportskog ponašanaj, ali je usledio odgovor gostiju, koji su preko Zahavija u 84. i Dembelea u 86. minutu uspeli da izjednače.

Ipak, nisu odneli bod gosti, pošto je u trećem minutu nadoknade Ačempong doneo veliku radost i prvu pobedu Tedi u ovoj sezoni.

Sa druge strane, tim za koji je Duško Tošić odigrao ceo meč i dobio žuti karton još uvek nema pobedu, pošto je prethodno dva puta remizirao.