0

BUNDESLIGA: Belfodil se igrao sa ‘farmaceutima’

Objavljeno: 29.03.19 u 22:18

U prvoj utakmici 27. kola nemačke Bundeslige Hofenhajm je savladao ekipu Bajera iz Leverkuzena rezultatom 3:1 (1:1).

U utakmici u kojoj se očekivala goleada, nju smo i dobili. A najviše zahvaljujući majstoru u redovima Hofenhajma, dvostrukom strelcu Belfodilu.

On je najpre doneo vođstvo domaćinu u 10. minutu, ali je brzo stiglo izjednačenje kada je Julijan Brandt maestralno centrirao, a Kevin Foland u svom stilu zatresao mrežu.

Bajer iz Leverkuzena je imao čak još nekoliko prilika u nastavku, ali su ga ‘isekle’ povrede Belarabija koji je izašao i Bendera koji je ipak ostao na terenu.

A možda nije trebalo, budući da je u 51. minutu postigao autogol za novo vođstvo Hofenhajma. Njega je potvrdio Belfodil novim golom u 61. minutu i sjajnog solo prodora, a u 79. minutu mu je Kramarić ‘oduzeo’ šansu da postigne het-trik.

Sjajno se izborio za šansu i gol, ali je na gol-liniji loptu u mrežu ipak sproveo hrvatski napadač za konačnih 4:1.