0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Mađari srušili Hrvate, Piksijev pulen nokautirao Austriju (VIDEO)

Objavljeno: 24.03.19 u 20:09

Od 18 časova odigrana su tri meča u kvlafikacijama za Evropsko prvenstvo u grupama ‘E’, ‘G’ i ‘I’, a najzanimljivije bilo je u Budimpešti.

Na tri utakmice u dve su slavili domaćini, a iznenađenje je priredila Mađarska protiv vicešampiona sveta. Škotska je jedina trijumfovala u gostima, očekivano protiv možda i najslabije reprezentacije u Evropi.

MAĐARSKA – HRVATSKA 2:1

U prvom kolu ‘E’ grupe vicešampion sveta Hrvatska se pošteno namučila na ‘Maksimiru’ protiv Azerbejdžana 2:1, a da je reč o krizi potvrda je stigla iz Budimpešte. Na ‘Grupama areni’ Mađarska je sa 2:1 pobedila Hrvatsku i najavila da se četa Zlatka Dalića neće prošetati do Evropskog prvenstva.

Mada su ‘kockasti’ prvi poveli u prestonici na Dunavu, Kramarić je šutirao očajno, lopta je uz dosta sreće stigla do Rebića, koji nije bio u ofsajdu, a saigrač iz Frankfurta Joviću, Gaćinoviću i Kostiću je pogodio za 0:1. Činilo se da će ovo biti poraz severnih komšija koje se u prvom kolu nisu proslavile u Slovačkoj, bilo je 2:0 za Hamšika i drugare.

Ipak, u 34. minutu domaćin nošen frenetičnim navijanjem publike dolazi do izjednačenja. Džudžak je centrirao, a Šalai je loptu poslao iza leđa Kalinića – 1:1. Potpuni preokret usledio je u 76. minutu, Džudžak je izveo korner, Patkai je pokušao glavom, prvo je izblokiran, potom je karate potezom uterao loptu u gol za erupciju na tribinama 2:1. Mađari su se sa ova tri boda vratili u igru za plasman na EP, dok Hrvate ipak čeka ozbiljan posao.

IZRAEL – AUSTRIJA 4:2

Austrijanci iz ciklusa u ciklus kvalfikacija ulaze kao ekipa pretedent za plasman na završni turnir, ali vrlo brzo usledi razočarenje. Prvo je četa Foda poražena u Beču od Poljske 1:0, a sada je u Haifi dobila šamar od Izraela 4:2.

Austrija je povela sa 1:0 golom naše gore lista Arnautovića u 8. minutu. Ali, potom je usledio šou pulena Dragana Stojkovića Piksija. Prvo je Dasa u 34. minutu centrirao, a Zahavi pogodio za 1:1. U poslednjem minutu prvog poluvremena Izrael je preokrenuo, Natho je asistirao napadaču Guangžu R&F, a ovaj drugi put bio precizan 2:1.

U 55. minutu Dasa je centirao, a Zahavi je kompletirao het-trik – 3:1. Tačku na Austrijance stavio je Dabur pogotkom u 66. minutu. Austrija je do kraja utakmice uspela samo da ublaži poraz, igrao se 75. minut kada je Arnautović postigao svoj drugi gol za konačnih 4:2.

SAN MARINO – ŠKOTSKA 0:2

Kad igra San Marino samo je pitanje koliko će golova postići rival. Ipak, Škotska je danas dokazala da se radi o jednom prosečnom timu. ‘Suknjice’ su slavile sa samo 2:0.

Ličilo je da će to biti kanonada, jer je Meklin načeo San Marino u 4. minutu. Do kraja utakmice viđen je još jedan gol od strane zemlje ‘gajdi’, strelac u 74. minutu bio je Rasel.