0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Kazahstan nadigrao Škote, Srđan Jovanović imao dosta posla (VIDEO)

Objavljeno: 21.03.19 u 17:58

Veliki deo posla kazahstanski nacionalni tim odradio je već u prvom poluvremenu.

Na startu kvalifikacija za Euro, Kazahstan je sa 3:0 porazio Škotsku.

Laka pobeda Kazahstana može se smatrati iznenađenjem uzeći u obzir to da ova reprezentacija u kvalifikacijama nije pobedila još od 2015. godine. Mlada i talentovana selekcija Škotske se međutim nije snašla u Astani i već nakon deset minuta igre imala je minus od dva pogotka.

Merkel je prvo u 6. minutu proigrao Pertusuha za vođstvo, da bi prednost duplirao Vorogovski četiri minuta kasnije. To su ujedno bila jedina dva udarca domaćina u okvir gola tokom prvog poluvremena.

Kako su počeli prvo, tako su i drugo poluvreme Kazahstanci koji su u 51. minutu poveli golom Zajnudinova sa 3:0 i rešili utakmicu.