0

KVALIFIKACIJE: Hrvati se spasli blamaže, Pjontek potvrdio klasu, Kurtoa napravio Kiks o kome bruji Evropa

Objavljeno: 21.03.19 u 22:57

U današnjim mečevima viđeno je dosta uzbuđenja. Kvalifikacije za Euro 2020. nam naglašavaju zanimljive borbe.

Jedna od njihv viđena je u Hrvatskoj gde su se domaći teškom mukom spasli blamaže, a Pjontek je još jednom potvrdio klasu i spasao Poljake

Dalekometni projektil Andreja Kramarića u 79. minutu vratio je boju u lice Hrvatima, koji su sa 2:1 savladali Azerbejdžan i upisali očekivanu pobedu. Šejdajev krenuo u prodor po desnoj strani u 19. minutu došao je do ivice šesnaesterca, opalio, loptu je zakačio Barišić, dovoljno da prevari svog golmana Kalinića i da Azerbejdžan povede nasred Maksimira. U završnici poluvremena uspeo je da donese izjednačenje debitant u dresu Hrvatske Borna Borišić, a Andrej Kramarić je odapeo u 79. minutu sa ivice šesnaesterca i spasao Hrvatsku totalne blamaže.

Belgijanci su poveli posle lepe akcije iz 14. minuta nakon udarca Jurija Tilemansa. Njega je uposlio Timoti Kastanj. Dva minuta kasnije izjednačili su Belgijanci nakon kiksa Tiba Kurtoe, koji je posle nesmotrene reakcije poslao loptu u noge fudbaleru Rusije Denisu Čeršijevu koji je poravnao na 1:1. Eden Azar je u završnici prvog poluvremena doneo vođstvo i postavio konačan rezultat 2:1.

Pjonteku je bilo dovoljno 9 minuta da reši utakmicu Poljske i Austrije. Prvo poluvreme nije donelo uzbuđenja, a ulaskom Krištofa Pjonteka u 59. minutu Poljska je dobila novu dimenziju i počela da preti ozbiljnije. Posle gužve u 69. minutu u petercu Austrije na pravom mestu se našao Pjontek i glavom iz blizine obradovao navijače Poljske.