0

SERIJA A: Teška povreda Ospine i sjajna partija Mertensa u ubedljivom trijumfu Napolija (VIDEO)

Objavljeno: 17.03.19 u 19:58

Prava fudbalska poslastica upotpunila je golovima itekako bogato 28. kolo šampionata Italije.

Na ‘San Paolu’ ekipa Karla Anćelotija je sa 4:2 savladala Đenovu i tako nakon mesec i po mesece pauze stigla do pobede pred svojom publikom.

Prva ozbiljnija prilika na ovom meču viđena je u 17. minutu utakmice, kada je Kulibali nakon odbitka šutirao po sredini gola koji je čuvao Muso i koji je uspeo da dobrom intervencijom sačuva mrežu. Već u narednom napadu Junes na ivici šesnaesterca dobija loptu od Mertensa i šalje je u mrežu. Belgijski vezista je ponvo asistirao i to deset minuta kasnije, Kaljehonu koji je loptu posalo pod prečku.

Situacija na terenu dosta nepovoljno se razvijala po gostujuću ekipu, koja u 30. minutu uspeva da ublaži prednost Napolija golom Kevina Lazanje. Nije dugo igračima Đenove trebalo da izjednače, pa je tako nakon odbitka u mrežu tima iz Napulja loptu posalo Seko Fofana. Do kraja prvog dela nije viđeno više golova, ali nažalost jeste jedna povreda, David Ospina nije mogao da nastavi meč nakon udarca u glavu, pa ga je na golu zamenio Meret. Ospina je nakon utakmice prevezen u bolnicu i njegovo stanje biće praćeno narednih nekoliko dana.

Nakon manje od deset minuta igre u nataku ponovo fudbaleri Napolija stižu do vođstva, a strelac je ovog puta nakon kornera bio Arkadijuš Milik. Tačku na ovu utakmicu u 69. minutu igre nakon veoma dobre solo akcije stavio je Dris Mertens koji je lepim pogotkom i potrvrdio nove bodove za svoj tim. Do kraja umeča igrači Napolija su postigli još jedan gol, ali je sudija Valeri nakon VAR-a odlučio da ga poništi, čime je i stavljena tačka na ovaj duel.