0

SERIJA A: Pandev je kao vino, Makedonac razbio Juve (VIDEO)

Objavljeno: 17.03.19 u 14:40

U prvom meču nedeljnog programa 28. kola Serije A na stadionu ‘Luiđi Feraris’ Đenova je napravila senzaciju i pobedila Juventus 2:0 (0:0).

Ipak se dogodilo! Fudbaleri Juventusa doživeli su prvi poraz ove sezone u Seriji A, posle 28 odigranih kola. ‘Dželat’ je bila ekipa Đenove predvođena Makedoncem Pandevim, koji je kao vino, što stariji to bolji. Ruku na srce ‘stara dama’ je meč odigrala bez prve zvezde tima Kristijana Ronalda, ali to ne umanjuje uspeh Đenovljana.

Domaćin je od prvog minuta znao šta je hteo i šta želi. Krenuo je agresivnije i otvorenije, dok se u nogama Juvea mogao videti umor. Prvu šansu Đenova je imala u 17. minutu, pokušao je Sarabija glavom, ali je drugi golman ‘stare dame’ Perin bio na mestu. U 32. minutu je domaćin tražio penal, ali je posle pregledanog snimka sudija Marko Di Belo odlučio da nema jedanaesterca.

Juventus je na ovom meču prvi zatresao mrežu, to se dogodilo u 56. minutu preko Dibale, ali je pogodak Argentinca poništen posle novih konsultacija sa VAR sobom. Đenova je povela u 72. minutu, Pandev je dodao loptu Sturaru, bivši vezista upravo Juventusa pokušao sa distance i pogodio – 1:0. Devet minuta kasnije šampion Italije je nokautiran, Kuame je povukao kontru, ostavio loptu u prostor za Pandeva, a Makedonac precizno šutirao za konačnih 2:0.

Darko Lazović, reprezentativac Srbije, odigrao je 70. minuta kada ga je zamenio strelac prvog gola Sturaro. Ivan Radovanović je igrao 75. minuta kada ga je zamenio Migel Veloso.

ITALIJA 1 – 28. kolo

Kaljari – Fjorentina 2:1 (0:0)