0

PREMIJER LIGA: Liverpul jači od Mitrovićevog Fulama, ‘crveni’ do pobede sa bele tačke

Objavljeno: 17.03.19 u 17:35

Nakon pobede protiv Fulama u jednom od zanimljivijih mečeva 31. kola Liverpul se ponovo vratio na prvo mesto na tabeli.
Fudbaleri Liverpula su teškom mukom uspeli da pobede Fulam, koji je imao dobrih prilika i raspoloženog golmana u ovom meču. Gosti su meč rešili sa bele tačke u završnici i slavili sa 2:1

Prvi ozbiljniji napad imao je Liverpul u 12. minutu. Kombinovali su Andru Roberston i Roberto Firmino, ali je odbrana uspela da otkrloni opasnost po gol Fulama. Igralo se u nastavku između dva šesnaesterca, oba tima čekala su grešku onog drugog, a dočekali su je gosti prvi u 26. minutu. Mane je kombinovao sa Firminom u šesnaestercu, brzo je otrčao ka petercu, pronašao prostora, a Firmino mu je vratio loptu za vođstvo Liverpula

Golman Fulama je u nastavku bio na visini zadatka, prvo je Riko imao odličnu intervenciju Robertson je promešao odbranu Fulama, šutirao u donji levi ugao, a Riko je bio odličan. U drugom poluvremenu dosta posla za Rika, Vidržil Van Dijk je raspalio glavom u 56. minutu, a Riko skinuo stopostotnu priliku za gol.

Devet minuta kasnije Flojd Ajit je poravnao rezultat, ali mu je gol poništen zbog ofsajda. Nastavili su domaći istim tempom i u nastavku, već u 68. Fulam je ponovo zapretio. Andre Frank Zambo Anguisa je šutirao nakon kombinacije sa saigračem, njegov udarac neutralisao je Alison

u 73. minutu nova prilika za Manea, nakon kornera napadač Liverpula nadskočio je odbranu i šutirao, a saveznik domaćinu bila je prečka. Već u sledećem napadu Fulam je uspeo da kazni Liverpul i donese izjednačenje. Nakon katastrofalne greške i lošeg ispucavanja štoper Van Dijk glavom je poslao loptu do Alisona ali nedovoljno jako, te je grešku iskoristio Rajan Babel da donese poravnanje rezultata. Riko je tokom većeg dela meča bio spasilac Fulama, a u 81. minutu je preagresivno reagovao nakon centaršuta Salaha i zbog guranja napadača Liverpula u šesnaestercu dosuđen je penal za goste. Džejms Milner je šutirao kazneni udarac po sredini i postavio konačan rezultat.