0

BUNDESLIGA: Džabe Leveru evrogol Bejlija, Verder slavio na ‘Baj areni’ (VIDEO)

Objavljeno: 17.03.19 u 15:30

U prvom meču nedeljnog programa 26. kola Bundeslige Verder je kao gost u Leverkuzenu pobedio Bajer 3:1 (2:0).

‘Apotekari’ su bili u nezaustavljivom pohodu ka mestima koja vode u Ligu šampiona, a onda su se ‘sapleli’ kada se to niko nije nadao. Očekivalo se da će danas Bajer lako izaći na kraj sa Verederom, ali je ‘apotekare’ skupo koštalo očajno odigrano prvo poluvreme.

Tim iz Bremena je znao kako u Leverkuzenu, zapretio je već u 4. minutu, ali je šut Egestajna zaustavio Hardecki. U 13. minutu spasa nije bio, sličan napad, sada je Egestajn asistirao do Kruzea, a ovaj sa ivice kaznenog prostora pogodio malu mrežu za 0:1.

Pokušao je Bajer brzo da se vrati u utakmicu, ali su šanse kao na traci promašivali Bejli, Voland i Belarabi. Nova kazna usledila je u 37. minutu kada je pukla kontra, Kruze je asistirao do Rašice, a momak iz južne srpske pokrajne Kosova i Metohije je pogodio za 0:2.

Bajer je mrežu Verdera zatresao u 55. minutu, strelac je bio Haverc, ali je mladi Nemac loptu primio rukom, te je sudija Deniz Ajtekin mogao samo da poništi gol. Leverkuzen se u igru vratio u 75. minutu kada je Jamajčanin Bejli postigao evrogol iz slobodnog udarca. Domaćin je krenuo na sve ili ništa, imao je dve šanse preko Bejlija i Vizera, ali je na kraju primio još jedan gol. Bila je to munjevita kontra gostiju koju je u gol pretvorio junak utakmice Kruze za konačnih 1:3.

U timu Verdera iz Bremena nije bilo srpskog reprezentativca Miloša Veljkovića koji je bio suspendovan zbog pet žutih kartona.