0

SUPERLIGA: Radnik ‘minimalcem’ naciljao plej-of, Mačva slavila nakon preokreta

Objavljeno: 16.03.19 u 20:02

Iskusni defanzivac je doneo pobedu Surduličanima kod kuće.

Rezultatom 1:0 Radnik je porazio Napredak, dok je Mačva sa 2:1 savladala Proleter.

Nakon ne toliko sadržajnog prvog poluvremena u Surdulici, na startu drugog je Radnik zapretio u nekoliko navrata. Inicijativa se isplatila kada je defanzivac Radnika Miloš Milovanović savladao Petkovića u 56. minutu. Iako je jurio zaostatak, tim iz Kruševca gotovo da nije pretio. U 82. minutu je Napredak ostao i sa desetoricom igrača na terenu pošto je talentovani napadač Anes Rušević zaradio drugi žuti karton. Rušević je u igru ušao u 28. minutu umesto povređenog Ilića, a dva žuta kartona zaradio je u razmaku od dvadesetak minuta.

Znatno zanimljivije bilo je u Šapcu gde je Mačva porazila Proleter. I to nakon preokreta, pošto je Nemanja Čović na asistenciju Čolovića doneo prednost gostima već u 13. minutu.

Domaćin je napadao, i taman kada se činilo da će na pauzu sa golom zaostatka, Milosavljević je odlično uposlio Đokovića za 1:1. Upravo je Aleksandar Đoković u 57. minutu doneo preokret Mačvi, i ispostavilo se trijumf.

SUPERLIGA – 27. kolo

OFK Bačka – Dinamo Vranje 5:1 (4:0)
/Bjeloš 31, Makarić 35, 45, Pavišić 43. autogol, Pantić 60 – Mitrović 90. penal/

Zemun – Radnički Niš 0:1 (0:0)