0

BUNDESLIGA: Lajpcig gurnuo Šalke u borbu za opstanak, ‘vukovi’ raspucani (VIDEO)

Objavljeno: 16.03.19 u 17:58

Odigrani su popodnevni mečevi 26. kola Bundeslige, a vreme posle ručka obeležio je Šalke koji tone sve dublje.

Na četiri meča postignuto je 14 golova, a najviše na stadionu u Volfzburgu čak sedam, a na ovom travnatom tepihu će za četiri dana Nemačka dočekati Srbiju.

ŠALKE – RB LAJPCIG 0:1

Derbi kola odigran je u Gelzenkirhenu gde je Šalke posle ubedljivog poraza od Mančester sitija 7:0 u Ligi šampiona dobio novi šamar. ‘Plavi’ su sa 1:0 poraženi od Lajpciga i sada im sledi grčevita borba za opstanak u ‘eliti’.

‘Crvenom biku’ tri boda je doneo Verner u 14. minutu posle velike gužve i smušenosti odbrane Šalkea. Lajpcig je ovom pobedom potvrdio treće mesto na tabeli, dok tim iz Gelzenkirhena se nalazi na tri boda od opasne zone.

VOLFZBURG – FORTUNA DIZELDORF 5:2

‘Vukovi’ mogu i dalje da se nadaju Evropi sledeće sezone. Mada je meč protiv Dizeldorfa počeo užasno za njih. Ajan je goste doveo u vođstvo u 30. minutu. Ipak, samo četiri minuta kasnije Mehmedi je doneo izjednačenje Volfzburgu.

Domaćin se razgoropadio u drugom poluvremenu. U 54. minutu je Vegorst doneo vođstvo ‘vukovima’, da bi samo tri minuta kasnije Holanđanin posle pogotka drugi put asistirao, ovoga puta do Knoihea za 3:1. Šou visokog Vegorsta se tu nije završio, pošto je dva minuta kasnije pogodio za 4:1.

Fortuna je uspela da se vrati golom Ramana u 65 minutu, ali je pobedu Volfzburgu overio Vegorst novim golom – 5:2. Tako je Holanđanin meč završio sa tri gola i dve asistencije.