0

LIGA EVROPE: Susret koji će ući u anale – utakmica sezone odigrana u Pragu! (VIDEO)

Objavljeno: 14.03.19 u 23:32

Fudbaleri praške Slavije izbacili su Sevilju nakon što su u revanš meču osmine finala Lige Evrope prepunom preokreta slavili sa 4:3 i ukupnim rezultatom 6:5 (prvi meč završen 2:2) nakon produžetka prošli u četvrtfinale.

Slavija je povela sa 1:0 preko Ngadu-Ngađija u 14. minutu, ali ipak prvo poluvreme okončano je nerešenim rezultatom, pošto je na 1:1 izjednačio Ben Jeder sa penala minut pre odlaska na odmor.

U drugom minutu drugog poluvremena ponovo je Slavija stigla do gola, i to sa „bele tačke“ preko Suočeka, ali je i drugi put na meču tim iz Andaluzije uspeo da poravna, i to preko El Hadadija u 54. minutu jednim od najlepših golova ove godine.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je, s obzirom na to da je i prvi meč u Sevilji okončan 2:2, došao red na produžetke.

Kada je Vaskez u 98. minutu doneo prvi put prednost Sevilji činilo se da će uspeti da dođu do ukupnog trijumfa, pogotovo jer je Slaviji bilo potrebno da postigne dva gola kako bi prošli dalje. A upravo to su domaći u narednih 22 minuta uspeli da urade.

Prvo je Van Buren u 102. minutu pogodio za 3:3 i tako Slaviji doneo nadu da može do čuda, a ono se i dogodilo na ulasku u poslednji minut meča, kada je Traore naterao stadion da eksplodira.

U drugom meču večeri koji je okončan nakon produžetaka zagrebački Dinamo je završio svoj evropski put pošto je Benfika u dodatnih 30 minuta nakon 1:0 postigla još dva gola i sa 3:0 nadoknadila poraz iz Zagreba.