0

SERIJA A: Ranijerijev povratak ‘overen’ pobedom, Roma loša ali prejaka za Empoli

Objavljeno: 11.03.19 u 23:05

Poslednji meč 27. kola Serije A završen je pobedom Rome nad Empolijem rezultatom 2:1, uz poništen gol Radeta Krunića.

Roma se bori za mesto koje vodi u Ligu šampiona, ali nije večeras „vučica“ izgledala dobro. Ipak, uspeli su da kako – tako stignu do važne pobede koja bi mogla da bude i ključna u trci sa Milanom i Interom.

Povela je Roma već u 9. minutu preko El Šaravija, koji se sjajno izborio za jedan odbitak a potom sa dvadesetak metara pogodio mrežu rivala, no radost je potrajala samo tri minuta, pošto je Žezus autogolom doneo izjednačenje nakon loše reakcije posle slobodnog udarca.

Konačan rezultat postavljen je u 33. minutu kada je Šik zatresao mrežu Empolija na centaršut Florencija.

Nije Roma briljirala, a ni Empoli nije pokazivao previše umeća kada je ofanziva u pitanju pa uzbuđenja praktično da nije bilo u nastavku meča sve do 80. minuta, kada je Florenci zaradio drugu javnu opomenu i morao „pod tuš“ pre kraja meča. Opredelila se Roma da brani vođstvo, ali je malo nedostajalo da ostanu bez celog plena, pošto je Rade Krunić dva minuta pre isteka 90. postigao gol, ali je on poništen nakon sugestije iz VAR sobe i pregledanog snimka zbog igranja rukom jednog od Krunićevih saigrača pre pogotka.

Aleksandar Kolarov nije igrao zbog suspenzije.