0

PRIMERA: Najbolja VAR utakmica sezone – penal, dva poništena gola, crveni… i pobeda Reala!

Objavljeno: 10.03.19 u 23:11

Fudbaleri Valjadolida i Real Madrida odigrali su utakmicu o kojoj će se pričati bar još neko vreme.

Loš je bio Real na gostovanju Valjadolidu, ali imali su sreće Madriđani ne samo zbog toga što su čak i tako loši klasa za današnjeg rivala, već i zato što su im bogovi fizike i geometrije bili itekako naklonjeni.

Valjadolid je u 12. minutu imao prvu veliku priliku da povede, ali Ruben Alkaraz nije iskoristio penal – peti promašen za ovu ekipu od početka sezone – tačnije, njegov šut je više ličio na pokušaj fild gola u američkom fudbalu nego na udarac sa bele tačke.

A tada je na scenu stupio Serhio Gvardiola. Prvo je u 14. minutu, praktično već u narednom napadu svoje ekipe, iz neposredne blizine zatresao mrežu nakon pasa na krilo i centaršuta, ali je veliko slavlje prekinula sudijska odluka da loptu sa centra vrati i kazneni prostor, a pogodak poništi zbog minimalnog ofsajda u začetku akcije.

Pet minuta kasnije, ponovo slična situacija – Gvardiola postiže gol, VAR soba reaguje, glavni sudija Manzano prihvata sugestiju – gol je poništen zbog ofsajda!

Pogođena je i jedna stativa, pa je, kada je Tuhami pogodio gol Tiba Kurtoe u 29. minutu za 1:0 među fudbalerima i navijačima zavladala tuga jer je bez problema u tom momentu rezultat mogao da glasi najmanje 4:0.

Ovako, jedan gol viška i vidno potreseni domaći fudbaleri popustili su u 34. minutu kada je Varan zakucao loptu u gol iz neposredne blizine za 1:1.

Moglo se naslutiti u kom pravcu će se razvijati utakmica. Valjadolid je početkom drugog dela promašio dve dobre šanse, a kazna je usledila u 50. minutu kada je jedan od defanzivaca Valjadolida očajno startovao nad Modrićem u kaznenom prostoru, a Karim Benzema postigao svoj prvi gol na meču sa penala.

Drugi je na red došao u 59. minutu, i to glavom, dok je konačnih 4:1 postavio Modrić u 85. minutu meča, i to pet minuta nakon što je Kasemiro zaradio drugi žuti karton.

Na kraju, Real je došao do pobede koja ga ostavlja u trci za drugim mestom, dok Valjadolidu preostaje da se nada da će u samoj završnici sezone uspeti da se kako-tako izbori za opstanak.