0

SUPERLIGA KINE: Peking krenuo u punoj brzini, sapleo se Šangdong

Objavljeno: 09.03.19 u 11:08

Startovalo je drugo kolo najjačeg kineskog prvenstva, a Peking je obeležio jutro ubedljivom pobedom.

‘Zeleni’ iz Pekinga nisu bili dovoljno zreli da pobede Džonbuk u Južnoj Koreji u Ligi šampiona, ali zato u Kini gaze. Posle pobede na svom terenu u prvom kolu sa 1:0, Peking je danas kao gost bio bolji od Čongkinga 4:0. Guan je pitanje pobednika rešio još u prvom poluvremenu kada je postigao tri gola.

Peking je mrežu Lifana načeo u 2. minutu kada je Bakambu uposlio Španca Vieru, a ovaj pogodio za 1:0. Bivši fudbaler Las Palmasa odlučio je da se oduži napadaču iz Konga za asistenciju, te ga je u 36. minutu spojio sa golom – 2:0. Briljantnu partiju Viera je krunisao u 42. minutu kada je ‘upisao’ novu asistenciju za Žang Juninga – 3:0. Konačnih 4:0 za Peking postavio je Vang golom tek u 92. minutu.

Goleada je viđena i u drugom meču jutra u kom je još jedan učensik azijske Lige šampiona Šangdong dočekao Henan. Očekivalo se da će Lueng na svom terenu lagano upisati nova tri boda, ali se Žijanje nije dalo – 2:2. Gosti su poveli golom Kamerunca Basogoga u 25. minutu. Ipak, svega četiri minuta kasnije je Guedeš doneo izjednačenje Šangdongu. Samo što je počelo drugo poluvreme Lueng je preokrenuo. Ponovo je strelac bio Guedeš. Kada se mislilo da će domaćin lagano privesti utakmicu kraju Ivo je sa penala doneo bod Henanu u 81. minutu.