0

LIGA EVROPE 1/8: Napoli ukrotio ‘crvenog bika’, Čelsi može mirno u Kijev

Objavljeno: 07.03.19 u 22:57

Odigrana su preostala tri prva meča osmine finala Lige Evrope, a pobede su odnele domaće ekipe, najubedljiviji bio je Napoli.

Osmina finala Lige Evrope donela nam je duel dva protivnika Crvene zvezde iz Lige šampiona. Reč je o dvoboju Napolija i Red Bul Salzburga, a Italijani su na ‘San Paolo’ stadionu razmontirali ‘crvenog bika’ – 3:0.

NAPOLI – SALZBURG 3:0

Četa Karla Anćelotija prosto nije imala sreće da u grupi sa PSŽ-om, Liverpulom i Crvenom zvezdom prođe dalje u Ligi šampiona, ali je postala kaznena ekspedicija u Ligi Evrope. Već u 8. minutu šansu je imao vezista Ruiz, ali je loptu glavom poslao preko gola. Dva minuta kasnije spasa za golmana Valkea nije bilo, Mertens je sjajno uposlio Milika, Poljak zaobišao iskusnog čuvara mreže i pogodio 1:0.

U 15. minutu Napoli je mogao do novog gola, ali je Kulibali posle kornera glavom šutirao pored gola. Italijani su prednost duplirali u 18. minutu Kaljehon je na ivici kaznenog prostora lepo digao loptu za Ruiza, a ovaj iz prve volejom pogodio – 2:0.

Salzburg je do prve šasne stigao tek u 47. minutu, pokušao je Izraelac Dabur, ali je Mere odbranio. Pet minuta kasnije bravura Mertensa, svi su videli loptu u golu, ali je Valke bio sjajan i sačuvao je svoju mrežu. Salzburg je treći gol dao sam sebi, Rui je lepo centrirao u peterac, a defanzivac austrijskog tima Onguen je savldao sam svog golmana za – 3:0. Nikola Maksimović je odgirao 90 minuta za Napoli.

ČELSI – DINAMO KIJEV 3:0

Nije ovo bila dominantna utakmica za četu Maurisja Sarija, ali je pobeda dovoljna da se u Ukrajinu putuje bez velikog pritiska. ‘Plavci’ su poveli iz prve ozbilje akcije na utakmici, igrao se 17. minut kada su Pedro i Žiru odigrali sjajan dupli pas, a Španac pogodio mrežu za 1:0. Pedro je do gola mogao u 21. i 35. minutu, ali je njegove pokušaje uspeo da zaustavi golman Bojko. Tačku na Dinamo stavio je Vilian predivnim golom iz slobodnog udarca u 65. minutu za 2:0. Konačnih 3:0 u 90. minutu postavila je malda zvezda Hadson-Odoi na asistenciju Loftusa Čika.

VALENSIJA – KRASNODAR 2:1

Najviše uzbuđenja biće u Krasnodaru gde će domaćin pokušati da nadoknadi gol minusa sa ‘Mestalje’. ‘Slepi miševi’ su poveli golom Rodriga u 12. minutu, a samo 12 minuta kasnije je španski krilni napadač pogodio za 2:0. Nadu Krasnodaru dao je Klaeson u 63. minutu na asistenciju Gazinskog. Revanš mečevi su na programu za sedam dana.