0

PREMIJER LIGA: Za Fulam je opstanak sada samo san, ‘grešnik’ Kepa izludeo Mitra (VIDEO)

Objavljeno: 03.03.19 u 16:55

Posle 29 odigranih kola (Čelsi 28, jer ima meč manje) ‘plavci’ su ostali u borbi za Ligu šampiona, dok je za Fulam opstanak za sada samo san.

Nadali su se navijači ‘belo-crnih’ čudu protiv Čelsija, a ono se pretvorilo u san o opstanku. Četa Maurusija Sarija slavila je sa 2:1 (2:1) i gurnula ekipu Aleksandra Mitrovića na ivicu provalije koja vodi u niži rang.

Ruku na srce nije ovo bio nimalo loš meč čete Skota Parkera koji je debitovao na klupi tima sa ‘Krejven Kotidža’, ali je Čelsi znao da iskoristi sve mane najslabije odbrane u Premijer ligi. Čelsi je prvi zapretio, prvo preko Iguaina u 15. minutu kada je šutirao preko gola i pet minuta kasnije Barkli koji je tukao pored gola.

Čelsi je poveo u 20. minutu kada je Aspilikueta uputio oštru loptu u petarac, a Iguain je zategao u mrežu – 0:1. Nisu se gosti pošteno ni izradovali kada je Čembers sa druge strane posle centaršuta Babela doneo izjednačenje 1:1. U istom minutu Mitrović je mogao da napravi potpuni preokret, fenomenalno je tukao iz voleja, ali je Kepa bio maestralan.

Kazna je usledila samo četiri minuta kasnije u 31. minutu, Azar je krenuo u dribling ka sredini kaznenog prostora, onda je van njega video slobodnog Žoržinja, a Brazilac sa italijanskim papirima je precizno šutirao i pogodio za 1:2. Do kraja prvog poluvremena Čelsi je mogao da dotuče Fulam, ali je Iguain u dve veliki šanse bio neprecizan.

Drugo poluvreme je ponovo počelo šansama za ‘plavce’, prvo je u 48. minutu pokušao Azar, ali je Riko bio na mestu. Samo dva minuta kasnije tukao je Vilijan, ali je Španac ponovo bio na mestu. Mitrogol je drugu šansu stvorio u 60. minutu, sjajno je primio loptu u kaznenom prostoru, ali je šutirao preko gola. Srbin je poslednju priliku imao u 89. minutu, mnogi su loptu već videli u golu, ali je šut glavom Mitrovića odbranio Kepa. Španac je kapitulirao u 944. minutu kada je Mitrogol spustio loptu glavom do Sesenjona, ali je mladi Englez bio u ofsajdu i pogodak je poiništen.

Čelsi je sada šesti na tabeli sa 56 osvojenih bodova, dva manje od Mančester junajteda na četvrtom mestu, ali i utakmicom manje. Fulam je 19 sa 17 poena, deset manje od Sautemptona iznad crte, sa minimalnim šansama za opstanak.