PRIMERA: Kralj je mrtav, živeo kralj! Ueska pliva ka opstanku, sigurna igra Espanjola

Objavljeno: 02.03.19 u 23:45

U centru pažnje španske javnosti bio je novi el klasiko Barselona je još jednom potvrdila svoj kvalitet i savladala Real, a Ueska je nastavila svoj uspon forme.

Real Madrid  – Barselona 0:1

Real još jednom nije uspeo da se odupre magiji Katalonaca. Ovog puta dželat kraljevskog kluba bio je Ivan Rakitić. Nakon povratnog pasa sa Serhiom Robertom hrvatski reprezentativac izašao je sam ispred golmana Reala i doneo novu pobedu Barseloni.

Ueska – Sevilja 2:1

Fenjeraš Ueska je nakon večerašnje pobede znatno popravio svoje šanse za opstankom. Ekipa našeg Aleksandra Jovanovića nalazi se samo na jedan bod zaostatka od bega iz zone ispadanja, a na tome mogu da zahvale odličnoj partiji prikazanoj večeras. Hunapi je postigao prvi pogodak u sedmom minutu. Nakon toga je Ueska prepustila inicijativu Sevilji, a u prilog tome govori i podatak da su gosti imali neverovatnih posed lopte od čak 72 procenata. To im nije mnogo pomoglo jer su gol za izjednačenje postigli sa bele tačke u 84 minutu, strelac je bio Ben Jeder. Na tome se nije završilo jer je Ueska uspela da dođe do važne pobede u 98. minutu meča. Strelac gola za tri boda bio je Ezekijel Avila.

Viljareal – Alaves 2:1

Prvo poluvreme nije donelo uzbuđenja i na poluvreme smo otišli mirnih mreža. Drugo poluvreme donelo je drugu priču te je već u 54. minutu Giljermo Maripan doneo prednost gostima. Santi Karzola je izjednačio u 61. minutu sa penala, a Takaši Inui postavio je konačnih 1:2 u 77. minutu.

Espanjol – Valjadolid 3:1

Već u prvom minutu domaći sastav došao je do vođstva. Strelac je bio Borha Iglesijas. Ruben Alkaraz je doneo izjednačenje u 17, a do kraja poluvremena mreže su mirovale. Mario Hermoso doneo je u 55. minutu prednost Espanjolu, a konačan rezultat postavio je Vu Lej u 65. minutu.